Szukasz sposobu na większy ruch w e-commerce? Dobre SEO to podstawa

Dzisiaj handel w sieci z dnia na dzień zwiększą swoje możliwości i obroty. Przenosimy się ze sklepów stacjonarnych do tych umieszczonych gdzieś na serwerze. Jak zatem zwiększyć ruch w e-commerce? Jednym ze skutecznych sposobów jest pozycjonowanie. Ten tekst przedstawia kilka pomysłów na to, aby popracować nad SEO swojego biznesu w sieci.

Klasyczne podejście

Jak wygląda przeciętny sklep e-commerce? Jest to zwykle strona internetowa, gdzie ludzie mogą zrobić zakupy danego towaru. To, co jest sprzedawane, nie jest istotne. Tym, co się tak naprawdę liczy, są klienci. Ich obecność to być lub nie być danego interesu. Nawet jeśli mamy wspaniałą ofertę, ale nie trafimy z nią do nikogo, to wtedy nie ma co liczyć na to, abyśmy zarabiali. Dlatego tak ważne jest, aby skupić się na różnych drogach doprowadzenia potencjalnych nabywców towarów do naszego sklepu online. Jak to zrobić?

Różne podejścia

Do wyboru mamy mnóstwo odmiennych sposobów na to, aby klient do nas trafił. Reklama w sieci, w tradycyjnej formie, skorzystanie z pomocy social mediów czy prowadzenie wartościowego bloga firmowego gdzie będzie skutecznie realizowana kampania marketingu treści. Ilu ludzi tyle pomysłów na to, jak trafić do odbiorcy. Im dana idea wydaje się mniej popularna, tym większa szansa na to, iż przyniesie nam ona sukces.

SEO

Jednak tak naprawdę, jeśli chcemy zainwestować w coś, co na pewno pomoże nam dotrzeć do klienta, to wtedy warto sięgnąć po pozycjonowanie naszego biznesu. Na czym to wszystko polega? Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o to, iż klient, gdy czegoś potrzebuje, np. chce coś pilnie kupić, to wpisuje odpowiednie frazy w najbardziej popularną na świecie wyszukiwarkę internetową, czyli Google. Całe SEO naszego biznesu polega na tym, abyśmy to my jak najczęściej znajdowali się w czołowych wynikach wyszukiwań. Dzięki temu trafi do nas mnóstwo klientów. Pamiętajmy także iż liczy się praktycznie tylko obecność na pierwszej stronie wyników. Prawie nikt nie zadaje sobie trudu, aby przejrzeć kolejne strony wyników Google. Zazwyczaj wpisujemy frazę i wybieramy wynik, który jest najwyżej. W identyczny sposób dotrą do nas klienci, jeśli zadbamy o odpowiednie SEO naszej strony.

SEO naszego sklepu

Wszystko zaczyna się tak naprawdę już od samej budowy naszego sklepu internetowego. Roboty Google “spacerują” sobie po stronach w internecie i na własne sposoby interpretują treść i wartość danych materiałów, a to wpływa na wyniki wyszukiwań naszej strony. W prosty sposób to ujmując: musimy zadbać o to, aby nasza strona była napisana przez doświadczonego programistę, który na etapie pisania kodu sprawi, iż będzie on optymalny pod roboty Google. Na czym takie zadanie polega? Wiadomo, iż programy przeszukujące naszą stronę nie widzą jej wizualnie – odbierają ją tylko przez sam kod HTML. Dlatego też, jeśli nasza strona wygląda pięknie, ale kod napisany jest amatorsko, to taka strona będzie obniżała naszą wartość SEO.

Semantyczny HTML5

Jeśli chcemy zadbać o to, aby nasza strona była dostosowana pod roboty Google, musimy skupić się na odpowiednim semantycznym kodzie HTML5. Jeśli dopiero tworzymy kod, to zadbajmy o to, aby spełniał on wszystkie odpowiednie standardy. Jeśli natomiast nasza strona jest już w sieci, to może warto zadbać o jej optymalizację pod tym kątem? Z pewnością inwestycja ta będzie warta rozważenia.

Inne działania

Oczywiście sam kod strony to dopiero czubek góry lodowej. SEO to tak ogromna dziedzina, iż trudno opisać wszelkie możliwości. Właściwie ciągle pojawia się coś nowego na horyzoncie. Pamiętajmy jednak, iż warto zainwestować w firmy, które się tym zajmują i mają doświadczenie, dobre opinie. Dlaczego? Ponieważ można trafić się z tym iż niektóre firmy świadczą usługi z zakresu “black hat” pozycjonowania. Czyli używają niedozwolonych sztuczek, które wprawdzie szybko działają, ale także przez to nasza strona może spotkać się z blokadą Google i wtedy nic nam już nie pomoże. Dlatego też warto zadbać o siebie i swój biznes wynajmując fachowców, którzy zrobią to w skuteczny i bezpieczny sposób.